SN? Web Tasarım
-------------------------
İçindekiler :
 
1  Dizayn için hazırlık
2  Teknik terimler
3  HTML'e giriş
4  İlk sayfamızı yapıyoruz
5  Yazılarımızı biçimlendiriyoruz
6  Resim ekliyoruz
7  Link veriyoruz
8  Sayfa kaynak kodunu görmek
9  Dosyaları Upload ediyoruz
10  HTML Reference Guide
   

 
 
» ana sayfa / bilgisayar ve internet / web tasarım

 

Söyle Web Tasarım Nasıl? Yapılır
yazıcıya uygun
arkadaşına gönder

Sayfa 1

DİZAYN İÇİN HAZIRLIK

Biliyorum herkes bugünlerde, web sayfası dizayn etmekten bahsediyor yada web sitesi olduğunu söyleyip sizi kıskandırmaya çalışıyor. Bazıları HTML diye birşeyden bahsediyor fakat kimse size ne olduğunu söylemiyor, yada söylemek istemiyor. Yada web dizayn yapmanın çok zor birşey olduğu gibi bir izlenim veriyorlar size. Fakat bunlar sizi hiç yıldırmasın çünkü bu yazının sonunda sizde web sayfası dizayn etmeye ilk adımı atmış olacaksınız. En azından web sayfası tasarlamanın kolay ve çok zevkli birşey olduğunu bu uygulamalı yazımda göreceksiniz. Yazımı okuduktan sonra inanın bana, basit bir web sayfası yapacak duruma geleceksiniz.

Yazımın sonunda sizler için bir HTML Kılavuzu ekledim, ister yazdırın ister duvarınıza asın, bir HTML uzmanı olma yolunda işinize çok yarayacağından hiç şüphem yok.

Şimdi web sayfamızı dizayna başlamadan önce size neler gerekli olacak onlara bir göz atalım.

  • Bir adet bilgisayar.
  • İnternet Explorer yada Netscape Navigator, bu bizim web sayfalarımızın nasıl göründüğü gösterecek olan program yani web browser'ımız.
  • Ve son olarak da, belki de bu işin en önemli kısmı yani öğrenme isteği.
Evet, yukarıdaki maddeleri bir araya getirmeyi başarabildiyseniniz biran önce işimize koyulabiliriz. Fakat herşeyden önce ilerde ortaya çıkabilecek "üf-püf" leri en aza indirmek için web dizaynımız aşamasında karşımıza çıkacak bazı terimleri açıklamak istiyorum. bazı temel terimleri açıklarsam olayları belki daha kolay anlayabilirsiniz.

 

devam»

 SN?  |  SöyleNasıl? hakkında  |  bize yazın  |  önerileriniz  |  yardım site haritası
Copyright © 2000-2004. All rights reserved.